To go or not to go? Śladami Szekspira - wcale nie nudna wyprawa do Stratford-upon-Avon

Szekspir - chyba słyszał o nim każdy... "Romeo i Julia", "Makbet", "Hamlet" i tego typu klimaty. Dla niektórych ulubione lektury, dla innych nigdy nie otwarte książki. Bez względu od podejścia i stanu wiedzy...;) warto odwiedzając Anglię, wybrać się do tak klimatycznej miejscowości jaką jest Stratford-upon-Avon, miejsce ściśle związane z Szekspirem.


Stradford- upon - Avon to urocze miasteczko, słynne właśnie za sprawą Szekspira - tu bowiem urodził się, wychowywał i zmarł pisarz. Myślicie - nuda. Nic bardziej mylnego! Miasteczko jest atrakcją zarówno dla dorosłych, zainteresowanych literaturą oraz tych trochę mniej, młodzieży, ale również dla dzieci! Sama będąc tam po raz pierwszy, kiedy byłam w swoich latach licealnych, byłam zachwycona, a miasto wcale nie kojarzyło mi się z lekturami!

Stratford-upon-Avon to przede wszystkim klimatyczne uliczki, którymi przechadzał się twórca, z charakterystycznymi białymi domkami z czarnymi balami. Zwiedzać je można na różne sposoby: piechotą (zdecydowanie polecam), otwartym autobusem, rowerem. Punktami obowiązkowymi są miejsca związane z życiem Szekspira - dom w którym się urodził (Shakespeare Birthplace), New Place - dom w którym spędził ostatnie lata swojego życia, Royal Shakespeare Theatre - teatr w którym odgrywane są sztuki Szekspira, a także kościół Świętej Trójcy - gdzie został ochrzczony i pochowany Mistrz. Miasteczko pełne jest kwiatów, drzew, zieleni wprost idealne na spacery! Można znaleźć tu również fontannę, która zamiast wodą tryska... pianą! .

Źródło zdjęcia: www.shakespeare-country.co.uk

Dom, w którym urodził się Szekspir

Atrakcje dla dzieci
Obowiązkowym punktem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych czujących się dziećmi jest Nutcracker Christmas Shop. Ten niesamowity sklep świąteczny oferuje różnorodne gwiazdki, bombki, choinki, ale i pamiątki w klimacie świątecznym. W środku naprawdę jest magicznie - grają świąteczne piosenki, witają Cię elfy, są również tablice, które odliczają dni, a raczej noce (bo to nocą przychodzi Mikołaj) do Gwiazdki. Nie martw się jeśli odwiedzasz to miejsce latem! Sklep jest otwarty cały rok, więc jeśli  latem tęsknisz do Gwiazdki, jest to idealny sklep dla Ciebie! Jak dotrzeć?
Mimo iż Stratford- upon- Avon oddalony jest o ponad 160 km od Londynu, to dojazd tam nie powinien nikomu sprawić problemu, nawet tym, którzy nie wypożyczają samochodu. Dotrzeć tam można pociągiem ze stacji Marylebone. Podróż trwa dwie godzinki, a pociąg odjeżdża tak naprawdę co pół godziny. Bilety możecie zarezerwować już od 5 funtów na stronie chilternrailways.co.uk. Warto zatem poświęcić jeden dzień, będąc w Londynie, wstać rano, udać się do Stratford-upon-Avon i jeszcze tego samego dnia wrócić!

Naprawdę ciekawe miejsce, nie tylko dla uczniów ;)


Jeżeli wpis okazał się przydatny, albo po prostu Ci się spodobał, nie wahaj się i zostaw like'a na FB/followuj na Insta/ skomentuj poniżej. Twoja reakcja na to co robię bardzo mnie ucieszy :) Dziękuję!

https://www.facebook.com/Korpopirania-blog-499040603590564/https://www.instagram.com/korpopirania_blog/

0 komentarzy