Jakie przykre niespodzianki czekają Was w Tajlandii


Lazurowa woda, piękne słońce - z tym zazwyczaj kojarzą się nam wymarzone wakacje w ciepłych krajach. 
ALE... weźmy pod uwagę np taką Tajlandię. Czeka tam na Ciebie wiele pułapek! Wiele osób myśli, że szczury i karaluszki to najgorszy problem w tamtych stronach. To Was zaskoczę! Największych wrogów spotkacie tam, gdzie się nie spodziewacie. Zapraszam na wpis z lekkim przymrożeniem oka ;)

1) Uwaga na przyjaciół na plaży!

Siedzicie sobie na kocyku, gracie w siatkóweczkę, a co tam, idziecie nawet do wody! A pod Waszymi nogami cały czas... kraby! I inne chodzące w dziwny sposób stworzenia.. Im bliżej wieczoru tym jeszcze gorzej! Im później i ciemniej na zewnątrz tym  kraby są większe. Miejcie oczy szeroko otwarte! Najlepiej trzymać się od nich z daleka i w ogóle nie wchodzić na piasek.

 

2) Uwaga na przyjaciół w wodzie!

Przebrnęliście przez piachy pełne krabów i już myślicie, że zrelaksujecie się w błękitnej wodzie. A tu z relaksu nici... w wodzie pełno ryb, które w dużych ilościach mogą być przerażające, a nawet zawadiacko gryźć Cię po nogach. Nie chcą się odczepić? Trudno, popływacie razem ;)3) KUPA radości ze słoniami

Jedziesz do Tajlandii. Myślisz, że fajnie się podjąć opieki nad słoniem - dasz mu jeść, umyjesz i już czujesz, że dzięki Tobie świat jest lepszy. Wszystko pięknie wygląda na zdjęciach, jednak rzeczywistość jest trochę inna. Kąpanie słoni jest cudowną sprawą, jednak mało kto wie, że myjemy słonie w... ich własnych kupkach. Stawek, w którym urzędują słonie jest cały w  odchodach. Dodatkowo podczas mycia często jednemu czy drugiemu coś  się wymsknie;). Przydają się buty do pływania, żeby przynajmniej nie zadeptywać tego co na dnie :)4) Przyjacielscy Tajowie

Nie wiesz gdzie iść? Miejscowi Ci pomogą! :) Zapytaj pierwszego napotkanego Taja wskaże Ci kierunek w lewo, zapytaj jego kolegi pokaże Ci w prawo. I jak tu się zorientować gdzie iść? I tylko się uśmiechają... żebyś się nabrał, że każdy z nich ma rację:)


Te wszystkie rzeczy mogą dla niektórych być niemiłą niespodzianką, ale tak naprawdę właśnie takie momenty budują super wspomnienia i nadają sens podróżowaniu. Mam nadzieję, że ten wpis nie zraził Was do odwiedzenia Tajlandii, bo raczej miał na celu trochę Was rozbawić. 
Tajlandia tak naprawdę to cudowny kraj! :) Zdecydowanie polecam!Jeżeli wpis okazał się przydatny, albo po prostu Ci się spodobał, nie wahaj się i zostaw like'a na FB/followuj na Insta/ skomentuj poniżej. Twoja reakcja na to co robię bardzo mnie ucieszy :) Dziękuję!

https://www.facebook.com/Korpopirania-blog-499040603590564/https://www.instagram.com/korpopirania_blog/

0 komentarzy