Czy niemowlę lata za darmo - jak to jest z tymi liniami lotniczymi?

Kiedy byłam jeszcze w ciąży i planowałam gdzie to ja nie polecę jak urodzę, słyszałam parę razy, że podróżowanie z dzieckiem jest fajne, bo do drugiego roku niemowlę lata za darmo. Stwierdziłam, że dobra nasza, jak tylko Jasiek ogarnie życie po tej stronie brzucha, wsiadamy do samolotu i lecimy. Przejrzałam warunki w kilku liniach lotniczych i szybko okazało się, że latanie z Jaśkiem wcale nie będzie tak tanie jak myślałam, a przynajmniej, że nie będzie darmowe. Postanowiłam podzielić się z Wami moim "riserczem", żeby przyszłym lub obecnym mamusiom i tatusiom łatwiej było znaleźć swój wymarzony lot. Przeanalizowałam loty z Warszawy do Mediolanu i z powrotem, dla jednej osoby z dzieckiem, bez bagażu rejestrowanego, czas - przełom marca i kwietnia.


Wizzair

Opłata za niemowlaka (wiek od 14 dni do dwóch lat):  35 - 119 zł w jedną stronę.

Łącznie za malucha płacicie 187 złotych. Sporo.
Jak widzicie, fakt, że lecicie z niemowlakiem, które siedzi Wam na kolanach nie robi dużej różnicy... płaci niewiele mniej niż Wy za swój bilet. Równie dobrze można zarezerwować oddzielne miejsce i wieźć dziecko wygodnie w foteliku samochodowym (o ile Wasz fotelik posiada zasuwkę do pasa bezpieczeństwa).

To co oferuje Wizzair podczas podróży z dzieckiem, to możliwość wejścia na pokład poza kolejką (2 osoby dorosłe na jednego malucha), dodatkowy bagaż o wymiarach 40x30x20 oraz składaną spacerówkę lub małe łóżeczko. Jednak to jest standard w niemalże wszystkich liniach lotniczych.

No dobrze, sprawdźmy jak wyglądają włoskie wakacje z dzieckiem u bezpośredniej konkurencji Wizzaira.

Ryanair

Opłata za niemowlaka (wiek od 7 dni do 23 miesiąca): 20 Euro w jedną stronę.  
A więc po przeliczeniu oferta wygląda tak:

Tak, dobrze widzicie! 240 zł za niemowlę za "komfort" lecenia Ryanairem! I co nam po tych mega promocjach, które reklamuje linia! Nie pociesza nawet fakt, że osoba podróżująca z niemowlakiem może zabrać dodatkowo torbę do 5kg. Należy też pamiętać, że np. w Warszawie trzeba jeszcze z maluchem dojechać do Modlina, co generuje dodatkowe koszty i przede wszystkim... wydłuża czas podróży. Słabo również prezentuje się godzina lądowania na lotnisku w Modlinie - 0:50! Z dzieckiem to jakaś masakra!

LOT

No i na koniec linia najbardziej komfortowa z całego mojego zestawienia, którą wielu z Was na pewno by pominęła, z obawy przed zbyt wysokimi cenami. A tu proszę, taka niespodzianka.

Opłata za niemowlaka (do 2 roku życia): Na każdej trasie otrzymujemy 90% zniżki od wartości taryfy normalnej.


Za dziecko płacimy tylko 20 zł w totalu!  To sprawia, że podróż LOTem jest naprawdę atrakcyjna. Tak naprawdę płacimy tylko za siebie. Mimo, iż Lot uchodzi za drogą linię (przynajmniej w porównaniu do Wizzaira i Ryanaira), da się upolować bilety w okolicach 200-300 zł. Jadąc z niemowlakiem możemy zabrać też dodatkowy bagaż do 8kg. Dodatkowo na pokładzie otrzymamy przekąski i napoje.

W przedstawionym zestawieniu LOT wychodzi niewiele drożej, jednak ulgi dla dzieci ma najwyższe, a warunki podróży najbardziej komfortowe. Warto zatem przy planowaniu swoich podróży sprawdzać też LOT, bo istnieją trasy, na których podróż wychodzi atrakcyjniej niż tanimi liniami (szczególnie jeśli musielibyśmy wybrać się specjalnie do Katowic czy Krakowa, żeby polecieć np.Wizzairem do Czarnogóry - tu w koszty musielibyśmy wliczyć  nocleg i dojazd do tych miejscowości).

I najważniejsze!


Dzięki tej analizie przygotowanej dla Was nabyłam cieplutkie jeszcze bileciki na podróż dla nas! :):) Niedługo ruszamy w pierwszą samolotową podróż z Jaśkiem. Nie, nie do Mediolanu...Gdzie? Śledźcie uważnie bloga ;) To będzie wyjazd petarda! :D

Piąteczka!


Jeżeli wpis okazał się przydatny, albo po prostu Ci się spodobał, nie wahaj się i zostaw like'a na FB/followuj na Insta/ skomentuj poniżej. Twoja reakcja na to co robię bardzo mnie ucieszy :) Dziękuję!

https://www.facebook.com/Korpopirania-blog-499040603590564/https://www.instagram.com/korpopirania_blog/

0 komentarzy