Jak rozkoszować się słońcem w dużym mieście lub trochę pod? - Powsin

Ciepło, cieplej... wrzesień nas wprost rozpieszcza. Tylko jak tu się cieszyć z takiej pogody jak wokół beton i gwar dużego miasta? Większość mieszkających w Warszawie udaje się na Pola Mokotowskie, Królikarni czy innych parków znajdujących się w mieście. Tutaj ciężko jednak zapomnieć o problemach dnia codziennego. Dzisiaj przedstawiam Wam alternatywę:

POWSIN! a dokładnie Park Kultury w Powsinie.

Źródło: parkpowsin.pl
Jest tam wszystko czego potrzeba do wypoczynku: cisza, spokój, otoczenie przyrody i dużo atrakcji rekreacyjnych. Można wybrać się na spacer, piknik i fajnie spędzić czas. Dla bardziej aktywnych są tutaj boiska do koszykówki, siatkówki, siłownia plenerowa, kręgielnia i basen. Jednym zdaniem: dla każdego coś dobrego. Niedawno niedaleko polany za amfiteatrem utworzono boisko do gry w bule. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu.

Źródło: parkpowsin.pl

Źródło: parkpowsin.pl

Basen
Zaskakujące jest to, że mało osób (przynajmniej nie Ci, z którymi rozmawiałam) wie, że w Powsinie znajduje się też odkryty basen. Mi bardzo podoba się to, że jest oddalony od miasta, położony w otoceniu sosen. Tutaj można poczuć spokój i trochę natury. Leży się na trawce, a jak się znudzi leżenie to można się wybrać na spacer do parku, lub pouprawiać trochę sportu. Niedaleko basenu znajdują się też stanowiska z jedzonkiem, także jeżeli zapomnimy własnych kanapek, jest gdzie się posilić. Oczywiście w upalne dni jest dużo ludzi, ale to jak wszędzie. Oprócz basenu dla dorosłych, do dyspozycji mamy basen dla dzieci. Jedyną wadą jest to, że w tym roku basen jest już zamknięty :( No cóż, zawsze warto odwiedzić za rok.


Źródło: parkpowsin.pl

Źródło: parkpowsin.pl
Dojazd, bilety, informacje praktyczne.
Nie martwcie się jeśli nie posiadacie samochodu. Z Warszawy bez problemu dojedziecie komunikacją miejską (autobus 519 z Centrum do pętli w Parku Kultury w Powsinie) lub rowerem (nie jest daleko).  Basen jest niestety płatny - wstęp na teren basenu to 15 PLN dorosły i 8 PLN dzieci.

Udanego weekendu!


Jeżeli wpis okazał się przydatny, albo po prostu Ci się spodobał, nie wahaj się i zostaw like'a na FB/followuj na Insta/ skomentuj poniżej. Twoja reakcja na to co robię bardzo mnie ucieszy :) Dziękuję!

https://www.facebook.com/Korpopirania-blog-499040603590564/https://www.instagram.com/korpopirania_blog/

0 komentarzy