Miasto studentów, magii i czarodziejów - Oxford za 10 zł

Pewnie powiecie: "I znowu ta Anglia". Ona chyba nigdzie więcej nie jeździła. No, ale co ja zrobię, że tak ukochałam sobie Anglię i chciałabym pokazać Wam więcej niż standardowy Londyn?:) Mam nadzieję, że odpoczęliście po feriach, bo dzisiaj zabieram Was do szkoły! I to nie byle jakiej, bo do Oxfordu.


#zhistorią #niesamowity #klimatyczny #niezapomniany #studencki
Tak właśnie można opisać Oxford. Jednym słowem CUDOWNY! Jeden z najstarszych i najbardziej znanych Uniwersytetów, oddalony jest zaledwie o 1,5 godziny od Londynu, a jego klimat i architektura na długo pozostają w pamięci. 
Ale po co tu przyjeżdżać? Przede wszystkim dla budynków uniwersyteckich, których historia zaczyna się już w Xw. Ale Oxford to nie jest jeden budynek jak wielu ludziom się wydaje. Oxford University składa się z wielu wydziałów i niezależnych od siebie kolegiów. Liczba historycznych budynków jest tu zatem naprawdę imponująca. Większość z nich można zobaczyć również w środku - należy jedynie wcześniej sprawdzić godziny otwarcia. Mury Oksfordzkiego Uniwersytetu posłużyły jako sceneria wielu filmów, w tym również o Harrym Potterze. Jednym z bardziej charakterystycznych budynków Oxfordu jest Radcliffe Camera - rotunda, która pierwotnie miała służyć jako biblioteka. Obecnie jest ona jedynie czytelnią, niestety niedostępną do zwiedzania. Zaraz obok znajduje się University Church of St. Mary the Virgin - kościół uniwesytecki z wieżą z najlepszym widokiem w Oxfordzie ( wejście do kościoła jest bezpłatne, na wieżę 4GBP).
Tych budynków uniwersyteckich do zwiedzania jest naprawdę mnóstwo i ciężko wszystkie wymienić. Będąc w Oxfordzie wchodźcie wszędzie, gdzie się da, nie pomijając też takich miejsc jak Magdalen College,  Exeter College czy Oxford Town Hall.


Wnętrze jednego z wydziałów
Ale Oxford to nie tylko zabytkowe mury Uniwersyteckie. Oxford to również centrum życia i rozrywki (studenci muszą się przecież jakoś relaksować w czasie wolnym od zajęć ;) ) Najpopularniejszą ulicą jest High Street - pełna sklepów, kafejek i ulicznych artystów.

Ruchliwa High Street widziana z autobusu.Jak dotrzeć?
Kiedy uda się Wam już złapać tanie loty do Londynu, warto poświęcić jeden lub dwa dni na odwiedzenie Oxfordu. Do Oxfordu najtaniej jest wybrać się autobusem. Autobusy startują z Victoria Coach Station, a podróż trwa tylko 1,5h.  Najlepsze jest to, że bilety do Oxfordu można dostać już od 5zł w jedną stronę np. na stronie busbud.com.W ten sposób za 10 zł możemy zorganizować sobie jednodniową wycieczkę z Londynu do Oxfordu. Jeżeli jednak ktoś chciałby zostać na noc to można wynająć pokój w hostelu za 70zł ze śniadaniem (hostelworld.com).


Naprawdę polecam!


Jeżeli wpis okazał się przydatny, albo po prostu Ci się spodobał, nie wahaj się i zostaw like'a na FB/followuj na Insta/ skomentuj poniżej. Twoja reakcja na to co robię bardzo mnie ucieszy :) Dziękuję!

https://www.facebook.com/Korpopirania-blog-499040603590564/https://www.instagram.com/korpopirania_blog/

2 komentarzy