Angielski weekend z dala od biura i utartych szlaków – East Sussex, Wielka Brytania


Któż z nas nie marzy o chwili wytchnienia, z dala od cywilizacji? Nierzadko dzieje się niestety tak, że podczas wolnego weekendu lub urlopu wyjeżdżamy do popularnych stolic i z podróży wracamy jeszcze bardziej zmęczeni, niż przed urlopem. Dlatego dzisiaj alternatywa! Anielskie widoki Siedmiu Sióstr, bezgraniczne zielone łąki, a także niezapomniany urok pobliskiego Eastbourne. To wszystko co możemy znaleźć w East Sussex, w południowej Anglii. Warto zdecydować się na mniej popularną destynację, by zobaczyć jedno z najpiękniejszych brytyjskich nadmorskich wybrzeży.

Osiem pięknych "Siedem Sióstr"


To tutaj powinniśmy zacząć nasz urokliwy weekend w East Sussex. Osiem klifów, bo tak naprawdę tyle jest tak zwanych Siedem Sióstr, usytuowanych jest pomiędzy dwoma nadmorskimi miasteczkami -  Seaford i Eastbourne. Znajdujące się na terenie parku krajobrazowego Seven Sisters Country Park, zachwycają obecnie już znaczną liczbę turystów, a mimo to, pozostawiają wrażenie niczym niezmąconej przyrody. Sam dojazd do Siedmiu Sióstr jest niemałą atrakcją. Nieważne czym jedziemy, czy samochodem, czy podmiejskim autobusem, trasa jest jedna, a naszym oczom ukazują się zielone łąki, przecinające je rzeczki i znikający gdzieś za horyzontem błękit nieba.  Swoją nazwę według legendy zaczerpnęły od siedmiu sióstr, które zbudowały swoje domy pomiędzy wzgórzami. Najwyższy z klifów, Beachy Head o wysokości 164 m, to też największy kredowy  klif na Wyspach.  To co zachwyca najbardziej, to ich piękna biel i niczym niezmącona natura. Jeżeli chcemy uciec od zgiełku i poczuć się niczym Werter, a przy okazji zobaczyć naturę docenioną też przez wielu filmowców, to jest to idealne miejsce.

Rozsądny odpoczynek "w cywilizacji"

Od spacerów i podziwiania przyrody można zgłodnieć i zatęsknić za cywilizacją. Idealnym rozwiązaniem będzie usytuowane w pobliżu Siedmiu Sióstr Eastbourne, miejsce pochodzenia obecnej Premier Wielkiej Brytanii – Theresy May.
Sercem Eastbourne od zawsze było 300 metrowe molo z kawiarenkami i atrakcjami dla i turystów. Niestety molo spłonęło w 2014 roku i nadal toczą się boje o to, kto i w jaki sposób je odbuduje. Nie oznacza to jednak, że Eastbourne nie ma nic więcej do zaoferowania. Wręcz przeciwnie!  90 tysięczne miasto to urokliwe uliczki, szerokie promenady, a także śnieżnobiałe budynki, które są niemalże odzwierciedleniem białych kredowych klifów. To wszystko sprawia, że obok Eastbourne nie można przejść obojętnie.
Miasto pełne jest zieleni i artystycznych kompozycji kwiatowych. Najlepszym sposobem na poznanie Eastbourne będzie spacer promenadą w kierunku Wieży Życzeń, XIX wiecznej fortyfikacji, która miała zabezpieczać przed najazdami Napoleona. Obecnie pełni rolę muzeum, a także punktu widokowego, z którego roztacza się przepiękny widok na okolicę. Eastbourne to również teatry. Dla miłośników sztuki nie lada gratką będą więc miejsca takie jak: Congress Theatre, Devonshire Park Theatre oraz Winter Garden, wszystkie położone niedaleko wybrzeża.Łatwa droga do East Sussex

Do East Sussex bardzo łatwo się dostać zarówno z Londynu, jak i popularnego Brighton. Z Londynu można tu dojechać autobusem lub pociągiem. Ceny zaczynają się już od 9$, a podróż trwa 1,5-2 godziny. Z Brighton natomiast kursują bezpośrednie autobusy i dotrzeć możemy nawet w cenie biletu miejskiego.Jeżeli wpis okazał się przydatny albo po prostu Ci się spodobał, nie wahaj się i zostaw like'a na FB/followuj na Insta/ skomentuj poniżej. Twoja reakcja na to co robię bardzo mnie ucieszy :) Dziękuję!

https://www.facebook.com/Korpopirania-blog-499040603590564/https://www.instagram.com/korpopirania_blog/

0 komentarzy